Son anları herkesi ağlattı. Talihsiz gençlerin ölüm anları kameralarda

Dün sabah saatlerinden itibaren İtalya’nın Udine şehrine bağlı Premariacco’da kayda geçen görüntüler yürekleri dağladı.

İlk bilgilere göre yaşları 17 ila 25 arasında değişen üç genç ani yükselen sel sularının ortasında kaldı.

Tam o sırada bölgede bulunan köprüden geçmekte olan bir kişi, gençlerin çaresizce attıkları çığlıkları duydu ve zaman kaybetmeden arama kurtarma ekipleriyle itfaiye birimlerini olaydan haberdar etti.

Olay yerine gelen ekipler gençleri kurtarmak için yanlarında getirdiği bir merdiveni gençlere uzattı fakat bu girişimden sonuç alınamayınca, bu sefer halat attı.

Kurtarma operasyonu Udine İtfaiyesi, Arama Kurtarma Ekibi ve İtalya Sağlık Bakanlığı’na ait bir helikopter de katıldı. Arama kurtarma çalışmaları sürerken suyun yüksekliği ve debisi artınca gençler birbirlerine sarılarak hayatta kalmaya çalıştı.

20 yaşındaki Patrizia Cormos, 23 yaşındaki Bianca Doros ve Avusturya’da yaşayan erkek arkadaşları 25 yaşındaki Cristian Molnar’ın ölüm kalım mücadelesi ne yazık ki çok uzun sürmedi.

Udine İtfaiye Departmanı’nın Faaliyet Koordinatörü Andrea Dimoca, operasyon sonrasında yaptığı açıklamada “Dün geceden beri halkımızı uyarıyoruz. Natisone Nehri’nden uzak durun diyoruz ama gençler kendilerine çok güvenip laf dinlemiyorlar. Sonuçta olan da bu. Başka bir şey demek istemiyorum. Çok üzgünüm” diye konuştu.

Olayın yaşandığı yerin yakınında Rumen plakalı bir araba bulunduğunu ve bunun gençlere ait olabileceğini belirten polis, bugün öğle saatlerinde iki genç kızın cesetlerine ulaştı. 25 yaşındaki Cristian Molnar ise hala kayıp.

Arama kurtarma ekipleri ve o anları izleyen bölge halkının çaresiz bakışları arasında sele kapılıp giden talihsiz gençlerden geriye, dostluklarının nişanesi olan görüntüler kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir